Novinka

Terapie červeným světlem 

Terapie červeným a infračerveným světlem je jednou z metod, které se na základě vědecky podložených principů o funkci těla snaží ovlivnit a přimět tělesné buňky k lepšímu fungování bez využití medikamentů. Vliv červeného světla má být ozdravný, jinak řečeno má podněcovat vitalitu buněk, které jsou zodpovědné za naše zdraví a pozitivní energii. Naše panely jsou od důvěryhodné firmy Panely MITO LIGHT®, které suplují skutečné slunce.

Během 20 minut vám dobijí baterky srovnatelně jako při několikahodinovém pobytu na slunci. V koncentrované dávce a bez škodlivého UV záření. Červené světlo proniká hluboko do kůže, svalů, kostí, orgánů i mozku, a to z něj dělá skutečného pomocníka.

Terapii červeným světlem využívá mnoho sportovců a známých osobností. Je to jednoduché, chtějí pro sebe to nejlepší.

Na co všechno má červené a blízké infračervené sluneční světlo vliv? Zlepšuje regeneraci a výkonnost včetně sportovní, optimalizuje hormony, zvyšuje produkci kolagenu a také zánětlivé procesy v těle. Pozitivně ovlivňuje kvalitu vašeho spánku a váš cirkadiánní rytmus (24hodinový biorytmus určený východem a západem slunce), psychiku, kognitivní funkce a funkci očí. Pomáhá i pohybovému aparátu a prodlužuje délku života.

Terapie červeným světlem využívá světelné LED diody, které produkují světlo o určitých vlnových délkách a přispívají tak k buněčnému růstu, k regeneraci svalstva či k léčbě celé řady kožních onemocnění. LED světlo tak využívá různé vlnové délky k vyvolání přirozené biostimulace v lidských tkáních, tento proces se dá přirovnat k rostlinné přeměně slunečního záření na energii pomocí chlorofylu.

Červené světlo proti vráskám, kožním onemocněním i k hojení jizev a ran
Terapie červeným světlem není žádná experimentální metoda samozvaných šamanů či léčitelů, je to terapeutická technika, která využívá červené světlo určité vlnové délky k léčbě nejrůznějších potíží, například kožních problémů, ale třeba také k eliminaci projevů stárnutí pleti, vrásek, strií a jizev. Je celá řada různých typů terapie červeným světlem, mohou být využity i k léčbě závažnějších onemocnění. Podle všeho pomáhá například na špatně se hojící rány, ale umí zbavit i lupénky. Červené světlo má vlnovou délku 610-700 nanometrů a dokáže proniknout až 2,5 cm do kožní tkáně.

Infračervené světlo (NIR)
Blízké infračervené světlo má nepatrně delší vlnovou délku 700-1000 nanometrů a pro lidské oko je již nezachytitelné. Může se dostat mnohem hlouběji do lidského těla a působit tak ve svalech, orgánech, šlachách, kostech i v mozku a pomáhá tak například s jejich regenerací. Speciální světelné panely dodávají koncentrovanou dávku specifických vlnových délek červeného a blízkého infračerveného spektra a nevyzařují škodlivé UV záření, čímž se terapie červeným světlem v mnoha ohledech liší.

Terapie červeným světlem slibuje znatelné vylepšení pleti, od redukce jemných linek přes hlubší vrásky, dále pomůže v boji proti akné, od zarudnutí pleti či vypadávání vlasů. Terapie červeným světlem je bezbolestná, dochází k omlazení a ozdravení pleti i kůže na těle.

Během procedury dostanete po celou dobu svícení speciální brýle k ochraně vašich očí, abyste se nedívali do panelu a přímo do světel. 

Cena za 1 minutu 14 Kč / permanentka vstupu 10+1 zdarma 140 Kč

TV Nova
Reportáž o infračerveném světle 
Terapie červeného světla nejsou klasifikovány jako zdravotnické prostředky. Veškeré poskytované informace a materiály, včetně vědeckých studií, slouží pouze pro vzdělávací účely a nejsou určeny k prokázání bezpečnosti nebo účinnosti produktů MITO LIGHT® v oblasti diagnostiky, léčby nebo prevence jakéhokoli onemocnění. Produkty MITO LIGHT® a veškeré poskytnuté informace nenahrazují odbornou lékařskou radu, nediagnostikují zdravotní problémy a neposkytují lékařská doporučení. Před použitím je nezbytné poradit se s lékařem, zejména pokud máte již existující zdravotní problémy nebo užíváte jakékoliv léky. Jednotlivé výsledky se mohou lišit. Sedmikrásky